LOGUN Shot Counter


logun_counter_01.jpg (35988 bytes)Logun Shot Counter (licznik strzałów) służy jak sama nazwa wskazuje do zliczania oddanych strzałów - rzecz bardzo ważna  w karabinkach PCP na sprężone powietrze. Przy butli wystarczającej na powiedzmy 150 czy 200 strzałw można szybko stracić rachubę... i nie wiadomo, czy już doładować broń, czy jeszcze nie trzeba. Angielski Logun wypuścił więc sprytny licznik, który już odniósł sukces na tamtejszym rynku...


logun_counter_03.jpg (25832 bytes)Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka bardzo pozytywne jak na The Logun(a) przystało. Licznik wykonany z iście zegarmistrzowską dokładnością z aluminium anodyzowanego na czarny mat . Jak zaręcza firma pasuje on idealnie na tłumiki ich produkcji - i tak jest w rzeczywistości .Mocowanie polega na wsunięci licznika na tłumik bez dodatkowych zabezpieczeń . A jak to działa? Banalnie proste rozwiązanie: mikrofon i licznik impulsów plus wyświetlacz.


logun_counter_04.jpg (26357 bytes)No to strzelamy i jest małe rozczarowanie 10 strzałów a na liczydle 18. Co jest grane? Szybka diagnoza - jest za czuły, liczy każde zdecydowane przeładowanie karabinka .Czas w takiej sytuacji na tuning (polska myśl techniczna)! Rozbieram na części pierwsze, szukam czegos do regulacji ale nic takiego niema .Chwila zastanowienia i kilka prostych prób. Wiem, mikrofon zbiera drgania z obudowy przez płytkę z wyświetlaczem .Dwa małe wyluty i mikrofon jest oddzielony od reszty. Zamontowałem go na miękko (dwa króciutkie przewodziki) i osadziłem w mikro gumie .Składam, montuje, zaczynam od mocnego (głośnego) przeładowania i zero na liczniku. Strzał! Jest jedynka, potem dwójka i tak wystrzeliłem 30 śrutów,i na wyświetlaczu także 30. Udało się !


logun_counter_05.jpg (12358 bytes)Oceniając wyrób stwierdzam, że pomimo ingerencji i zmian jakie dokonałem jestem zadowolony bo strzelając z PCP nie mam wątpliwości czy mam jeszcze pełna moc i czy pora nakarmić maleństwo. Wiem, że są osoby które stwierdzą ,że skoro płacę to wymagam ale tuning to nasza specjalność.Może przy innym sposobie ładowania np.Daystate PH6, Air Arms S410, Logun MK II itp. nie wystepuje to zjawisko głosnej pracy zamka. Druga sprawa, że jest to wyrób bardzo nowy i myslę, że firma Logun poprawi tą drobna usterkę lub wypuści wersje do BSA Super10 czy Theobena Rapid... zobaczymy.

Krzysztof Bosak saradog@poczta.onet.pl


Home